Hírek
2011. Augusztus 20. 07:13, szombat |
Külföld
Forrás: OrientPress
Izraeli támadás: nyolc halott, számos sebesült

Az izraeli légierő újabb légitámadásokat hajtott végre csütörtök éjjel a gázai övezetben.
A terrortámadásnak és az azt követő tűzharcoknak nyolc izraeli halálos áldozata van. Sajtóhírek szerint a merénylők a Gázai övezetből először az egyiptomi határon keresztül átjutottak a Sínai-félszigetre, és ott hatoltak be Izraelbe. A Külügyminisztérium elítélte a merényleteket.
Tal Rousso, az izraeli hadsereg déli regionális parancsnoka elmondta: a terroristák egyik célja az volt, hogy elraboljanak egy izraelit, és szintén a Sínai-félsziget érintésével a Gázai övezetbe hurcolják - írja az Index. A merényletekben hat civil – köztük két nő –, valamint egy katona és egy rendőr halt meg.
A Külügyminisztérium közleményben kommentálta terrortámadások hírét: Határozottan elítéljük a merényleteket. Szilárd meggyőződésünk, hogy a terrorcselekmények nem szolgálják a megbékélést, további feszültségeket teremtve a térségben. A Külügyminisztérium őszintén reméli, hogy sikerül elejét venni a helyzet további romlásának, és folytatódnak az erőfeszítések az izraeli-palesztin béketárgyalások újraindítására az igazságos és tartós béke elérésének érdekében - fogalmazott Szűcs Gabriella, a Külügyminisztérium főosztályvezető-helyettese.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 07. 07:36, hétfő | Külföld
Orosz tisztségviselő: újabb kapcsolatfelvételek várhatók Moszkva és Washington között
2025. Április 07. 07:32, hétfő | Külföld
A kolozsvári ügyészség szerint nem volt etnikai indíttatású a kolozsvári magyar fiatal elleni támadás
Nem volt etnikai indíttatású a 19 éves kolozsvári magyar fiatal elleni támadás, ugyanakkor támadóját 60 napra bűnügyi felügyelet alá helyezték
2025. Április 06. 08:08, vasárnap | Külföld
Donald Trump \"gazdasági forradalomnak\" nevezte a héten bejelentett új amerikai vámrendszert
Donald Trump elnök \"gazdasági forradalomnak\" nevezte a héten bejelentett új amerikai vámrendszert szombaton.
2025. Április 05. 07:54, szombat | Külföld
Donald Trump meghosszabbította a TikTok amerikai működését a tulajdoni szerkezet átalakításáról szóló megállapodás érdekében
Donald Trump meghosszabbította a TikTok kínai tulajdonú videómegosztó amerikai működését annak érdekében, hogy véglegesítsék a tulajdoni szerkezet átalakításáról szóló megállapodást.