Hírek
2017. Április 29. 13:00, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Átlagosan két gyereket kellene vállalni a demográfiai mutató javulásához
Átlagosan családonként legalább két gyermeket kellene vállalni Magyarországon a demográfiai mutató javulásához - mondta Király Nóra, a Fiatal Családosok Klubjának (Ficsak) alapítója szombaton az M1 aktuális csatornán.
Király Nóra a KSH legfrissebb adataira utalva úgy fogalmazott, bár javul az említett mutató, "még van min dolgozni", hiszen jelenleg 1,44 gyermek születik családonként.
Ez azt jelenti - tette hozzá -, hogy 100 családban 144 gyermek születik, ami kevés a népesség számának emelkedéséhez. A probléma nemcsak Magyarországon, de egész Európában jelen van - mondta a Ficsak alapítója, aki egyben a XI. kerület alpolgármestere.
A KSH adatai szerint nőtt a házasságban született gyermekek száma tavaly, erősödött és stabillá vált a hagyományos családmodell.
A statisztikák szerint több mint két évtizede nem volt annyi esküvő, mint tavaly és megtorpant a válások számának évek óta tartó emelkedése. Csökkent az abortuszok száma is, tavaly 30 ezer ilyen beavatkozást végeztek.
Tavaly 93 ezer 100 gyermek született, 1,5 százalékkal, 1410-zel több, mint 2015-ben. Bár a születésszám csak kis mértékben nőtt tavaly, közben húszéves rekordszintre emelkedett a termékenység, ami csak azért nem hozott demográfiai áttörést, mert jelentősen csökkent a szülőképes korú nők száma.
Ezek érdekelhetnek még
2024. November 15. 08:03, péntek | Belföld
Továbbra is kínlódik az építőipar
Az idén szeptemberben az építőipari termelés volumene a nyers adatok szerint 8,2 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól - jelentette csütörtökön a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2024. November 15. 08:01, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: minden szinten folyamatos a magyar-szlovák párbeszéd az államnyelvtörvény ügyében
Minden szinten folyamatos a párbeszéd a magyar és a szlovákiai kormány között az államnyelvtörvény ügyében, a pozsonyi vezetés tagjai azonban világossá tették, hogy nem kívánják korlátozni a kisebbségi nyelvhasználatot